[1175]
60526

Giro Rosa: Tri kolesarke BTC Cityja med trideseterico

12. 7. 2018, 19.01

Kolesarke na ženski izvedbi dirke po Italiji so danes opravile sedmo etapo, posamični kronometer od Lanzade do Dige di Campa Mora. Prepričljivo zmago je slavila Nizozemka Annemiek Van Vleuten (Mitchelton - Scott), ki je po etapni zmagi s skorajda poltretjo minuto naskoka tudi nova vodilna v skupnem seštevku.

Od kolesark slovenske ekipe BTC City Ljubljana je bila najboljša Urša Pintar na 20. mestu. Urška Žigart je bila 27., Eugenia Bujak pa mesto za njo.

V ospredju pa je bilo vse v znamenju svetovne prvakinje v vožnji na čas, ki je na 15 kilometrih vzpona zlahka opravila z vsemi tekmicami. Še najbolj sta se ji približali Južnoafričanka Ashleigh Moolman (Cervelo Bigla), ki je zaostala dve minuti in 28 sekund, ter rojakinja Lucinda Brand (Sunweb; + 2:54). Z današnjo zmago je van Vleutnova tudi nova vodilna v skupnem seštevku dirke, kjer je nasledila danes peto moštveno sotekmovalko Avstralko Amando Spratt.

Ta zdaj zaostaja 2:53 minute, še sekundo za njo je Moolmanova. Med slovenskimi kolesarkami je najvišje Bujakova na 24. mestu (+ 11:53), 29. pa je Urša Pintar.