[1175]
58002

GIRO: Froome najboljši na vzponu na sloviti Zoncolan

19. 5. 2018, 18.09

Britanski kolesar Chris Froome (Sky) je zmagovalec današnje 14. etape na dirki po Italiji. Drugo mesto je na 181 km dolgi gorski preizkušnji med krajema San Vito in Zoncolan s šestimi sekundami zaostanka zasedel njegov rojak Simon Yates (Mitchelton-Scott), ki je zadržal rožnato majico vodilnega v skupni razvrstitvi.

Tretje mesto je osvojil Italijan Domenico Pozzovivo, za Froomom je zaostal 23 sekund. Od treh slovenskih kolesarjev se je najbolj izkazal Jan Polanc (UAE Emirates), ki je zasedel 36. mesto (+6:18), Matej Mohorič (Bahrain-Merida) pa je etapo končal na 51. mestu (+11:37).

Froome, štirikratni zmagovalec dirke po Franciji in enkratni dirke po Španiji, je v skupni razvrstitvi napredoval na peto mesto. Za Yatesom zaostaja 3:10 minute, najbližji zasledovalec trenutno najboljšega kolesarja v skupni razvrstitvi je Nizozemec Tom Dumoulin (+1:24), tretji pa je Pozzovivo (+1:37).

V nedeljo bo na sporedu 176 km dolga preizkušnja med krajema Tolmezzo in Sappada.