70653

Galski petelini še drugič boljši od Slovencev

Avtor: Gregor Kovačič
7. 1. 2019, 21.25

Slovenska moška rokometna reprezentanca je na drugi pripravljalni tekmi v Rouenu izgubila proti Franciji z 21:29 (11:13). Izbranci slovenskega selektorja Veselina Vujovića so v soboto proti dvakratnim olimpijskim, šestkratnim svetovnim in trikratnim evropskim prvakom izgubili s 25:34.

Slovenski rokometaši so slabo začeli leto 2019, saj so v deželi dvakratnih olimpijskih, šestkratnih svetovnih in trikratnih evropskih prvakov doživeli dva visoka poraza. Francoski zvezdniki so v soboto slavili z devetimi goli prednosti, danes pa z osmimi. Na svetovno prvenstvo, ki bo letos minilo brez Slovencev, se Francozi odpravljajo z lepo popotnico ter s ciljem, da svojo zbirko zlatih medalj povečajo na sedem.

Vujovićevi igralci so veliko bolje začeli tekmo kot pred dnevi, ko se se hitro znašli v visokem zaostanku. Francozi so prvič na tekmi povedli v sedmi minuti, ko je bilo 2:1, dve minuti kasneje so prvič povedli z dvema goloma razlike, kmalu še s tremi. Slovenci so ves preostanek polčasa lovili zaostanek dveh ali treh golov, bližje niso mogli niti v zadnji tretjini prvega polčasa, ko galski petelini več kot sedem minut niso zadeli. Veselje jim je nekajkrat preprečil Urh Kastelic, stresli so tudi okvir gola, na drugi strani se se je z nekaj obrambami izkazal tudi Cyril Dumoulin.

Hitro so na začetku drugega polčasa gostitelji podvojili prednost, po desetih minutah so se Slovenci približali na gol zaostanka (16:17). Do izenačenja niso znali, kar so izkoristili francoski igralci in znova pobegnili na dva oziroma tri gole.

Nekaj trenutkov je goste, ki v napadu niso imeli prave ideje, v igri držal Klemen Ferlin, ki je zbral nekaj obramb, po 45. minuti pa so domačini prišli do nekaj hitrih golov in deset minut pred koncem tekme je bilo 23:17. Razlika je do konca tekme narasla na +8, kar je bila največja razlika na tekmi, za konec je ob izteku igralnega časa sedemmetrovko zapravil še Blaž Janc.