[1176]
141468

7. 11. 2021, 13.10

Slovenski motokrosist Tim Gajser je bil četrti na predzadnji dirki sezone svetovnega prvenstva. V Mantovi je na preizkušnji za VN Lombardije prvo vožnjo po kazni končal na osmem mestu, v drugi je bil tretji. Zmagal je Nizozemec Jeffrey Herlings, danes drugi Francoz Romain Febvre pa je vodstvo v SP pred zadnjo dirko povečal na tri točke.

Gajser je imel pred zadnjima postajama sezone le točko zaostanka za vodilnim Febvrejem. Pred zadnjima postajama sezone 2021 so bili prvi trije (Febvre, Gajser in Herlings) povsem skupaj, ločile so jih le tri točke.

Danes sta v kvalifikacijah nalogo bolje opravila Gajserjeva tekmeca, Herlings je bil najhitrejši, Febvre pa drugi, Gajser je imel šesti dosežek.

V prvi vožnji je Gajser dolgo vozil na tretjem mestu, potem prehitel Italijana Antonia Cairolija in bil drugi vse do zadnjega kroga. A ob koncu ga je napadel Herlings, ki je imel pred tem težave in je padel ter se moral prebijati s 15. mesta. Prav v zadnjem krogu ga je Herlings še prehitel, toda Gajser je nazadnje namesto tretjega mesta iztržil le osmo. Vodstvo tekmovanja ga je namreč kaznovalo s petimi mesti pribitka zaradi krajšanja ovinka v prvem zavoju po startu, ko so tekmeci slovenskega dirkača zrinili s proge in je nato ovinek prevozil po krajši poti.

V drugi vožnji je Gajser delo opravil bolje, toda oba tekmeca sta spet končala pred njim. Gajser je po startu začel na petem mestu, potem prehitel Cairolija in Španca Jorgeja Prada ter se učvrstil na tretjem, toda pred njim sta bila konkurenta za naslov z veliko prednostjo, tako da višje od tretjega mesta ni mogel.

Dirko je tako dobil Herlings, z enakim izkupičkom 47 točk je bil drugi Febvre, tretji pa Cairoli. Gajser je zaradi slabše prve vožnje iztržil četrto mesto in 33 točk.

Po predzadnji dirki ima tako v SP Febvre tako 661 točk, Herlings 658, Gasjer pa 646.

V razredu MX2 je slavil Belgijec Jago Geerts, potem ko je z zmago v drugi vožnji z enakim točkovnim izkupičkom ugnal svetovnega prvaka Francoza Maxima Renauxa. Tretji je bil še en Francoz Tom Vialle. Uspešno je nastopil tudi slovenski dirkač Jan Pancar. Potem ko je bil 16. v prvi vožnji, je v drugi privozil do 11. mesta, kar je skupno na dirki pomenilo 14. mesto in 15 novih točk za SP.

V seštevku sezone ima Renaux, ki si je že pred Mantovo zagotovil naslov prvaka, 689 točk, Vialle pa 570. Pancar je s 123 točkami na 20. mestu.

1

Razdrh: “Zadnji strel Olimpije ali slavje Celja, to bo spektakel!” (VIDEO)...Več

2

Studio Šport TV: “Pokal premešal karte, Rogaška ima realne možnosti za naslov” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več