[1176]
109970

Gajser s četrtim mestom do rdeče številke vodilnega

27. 9. 2020, 14.03

Po nekoliko slabši prvi današnji dirki za VN Lombardije, ko je zasedel osmo mesto, je Tim Gajser dobil drugo preizkušnjo ter v skupnem seštevku pristal sprva na tretjem mestu, po pritožbi pa nato na četrtem. Antonio Cairoli se v drugo ni izkazal in tako ima slovenski svetovni prvak znova rdečo številko vodilnega v skupnem seštevku.

Gajser danes dirke ni najbolje začel, po slabem startu se je moral prebijati iz ozadja. Do konca je sicer napredoval na osmo mesto, a predaleč od najboljših.

V drugo je Gajser boljše začel in uvodoma vozil na tretjem mestu, ko pa je prehitel Jorgeja Prada, se je odlepil in suvereno prvi prečkal ciljno črto. Antonio Cairoli je končal v ozadju.

V seštevku SP ima zdaj rdečo številko vodilnega Gajser, ki je pri 316 točkah, Cairoli jih je po današnji slabi drugi vožnji zbral 311.

Drugi slovenski dirkač v Mantovi je bil Jan Pancar v razredu MX2. Po daljšem času je ostal brez točk, bil je 25. v prvi vožnji in 29. v drugi, skupno pa 32. Zmagal je Danec Thomas Kjer Olsen, drugi je bil Avstralec Jed Beaton, tretji pa Britanec Ben Watson.