[1176]
62163

Gajser začel s holeshotom, v zadnjih krogih pa s prvega padel na sedmo mesto

18. 8. 2018, 21.20

Nekdanji svetovni prvak razreda MXGP Tim Gajser bo nedeljsko dirko v Šivici začel s sedmega mesta, drugi slovenski udeleženec Klemen Gerčar pa je bil na kvalifikacijah 25.

Lahko bi se končalo veliko bolje, kot se je. Tim Gajser je sobotne kvalifikacije dirke v Švici zaključil na sedmem mestu, kar je soliden rezultat, a ne če vemo, da je večji del dirke vodil, nato pa prav v zadnjih krogih popustil in padel po lestvici.

“Res je bilo lepo osvojiti holeshot. V prvih krogih sem si naredil lepo prednost pred drugouvrščenim. Nato pa se je nekaj zgodilo z zadnjo zavoro, ki je nisem več uspel uporabljati, zato sem padel po lestvici. Kakor koli, komaj čakam jutrišnjo dirko,” je dejal Gajser.

Nedeljski spored dirk iz Švice začenjamo ob 13.00. Takrat bo na sporedu prva dirka razreda MX2. Tim Gajser bo prvič na progo pripeljal ob 14.00, drugič pa 17.00.