[1176]
62945

Gajser v Turčiji zaostal le za skorajšnjim prvakom Herlingsom

2. 9. 2018, 13.11

Motokrosisti v svetovnem prvenstvu so ta konec tedna tekmovali na preizkušnji v turškem Afyonkarahisarju. V elitnem razredu MXGP je v prvi vožnji Tim Gajser končal na tretjem mestu, novo zmago je dosegel vodilni v skupnem seštevku Nizozemec Jeffrey Herlings, v drugo je bil Nizozemec spet prvi (do naslova prvaka mu zdaj manjka le še nekaj točk) drugi pa je bil tokrat naš tekmovalec.

Gajser, drugi iz sobotnih kvalifikacij, je prvo dirko začel na drugem mestu, potem pa ga je sredi dirke Cairoli ujel in prehitel; Slovenec je do konca nato zanesljivo ubranil tretje mesto pred Belgijcem Clementom Desallom, medtem ko je bil vodilni Nizozemec v ospredju razred zase. V drugo je bil Gajser precej bolj blizu zmage. Nekaj krogov pred koncem je napadel Herlingsa, a se mu ni posrečilo, v naslednjih ovinkih pa je izgubil nekaj sekund in ni ime več možnost za naskok na prvo mesto.

V skupnem seštevku najmočnejšega razreda je Herlings še povečal naskok, po polovici turške dirke ima 833 točk, Cairoli pa je pri 738. Gajser je četrti, ima pa 591 točk.

V Turčiji pa je prvič v sezoni slovenski dirkač nastopil tudi v šibkejši konkurenci razreda MX2. V prvi vožnji je Jan Pancar že privozil do prvih točk, zasedel je 17. mesto. Zmagal je Američan Thomas Covington pred Avstralcem Hunterjem Lawrencom in Špancem Jorgejem Pradom.