[1176]
96184

Gajser še drugič zmagal v Italiji

3. 2. 2020, 12.24

Tim Gajser je v Ottobianu dobil še drugo zaporedno dirko za odprto prvenstvo Italije. Slovenski motokrosist je tudi v Lombardiji pokazal, da mu konkurenca zaenkrat še ni blizu. Prvo uradno dirko za novo moštvo KTM je odpeljal Jan Pancar.

Drugi krog tekmovanja Internazionali d’Italia MX EICMA serije 2020 se je odvil v Ottobianu. Na tehnični in spektakularni lombardijski progi se je skoraj 200 tekmovalcev borilo za osvojitev zmagovalnega odra razredov 125, MX2, MX1 in razreda Super Champion.

Organizatorji tekmovanja so bili lahko izredno navdušeni nad občinstvom, tako ob progi kot na spletu, saj je oddajanje v živo spremljalo kar 195.000 ljudi.

Nadaljuje se dominanca Tima Gajserja (Honda HRC), ki je v Italiji zmagal drugič zapored in s tem povečal vodstvo na lestvici razredov MX1 in Super Champion. 23-letni Gajser tudi tokrat ni storil napake, drugo mesto je osvojil njegov moštveni kolega, Avstralec Mitch Evans, kot tretjeuvrščeni pa je na cilj (po nekoliko slabšem začetku) prišel Arminas Jasikonis iz moštva Husqvarna Rockstar Factory Racing Team.

V trenutni razvrstitvi ima na prvem mestu Gajser 240 točk, s 160 točkami mu sledi Jasikonis, na tretjem mestu pa je s 105 točkami Alberto Forato (Husqvarna Maddii Racing), ki je bil na dirki v Ottobianu peti.

Jan Pancar je v prvi dirki MX2 zasedel 30. mesto, kar je pomenilo, da je ostal brez uvrstitve v velikem finalu.

Nova sezona MXGP se s prenosi na Šport TV začne prvega marca!

Vir: dirtbikerider.com