[9]
55159

Gajser računa na številne navijače v Arcu

27. 3. 2018, 21.42

Osemindvajset točk na zadnji dirki v Valenciji je bil izkupiček Tima Gajserja na drugi dirki po povratku na dirke razreda MXGP. Po eni strani dobro, po drugi pa se tudi sam zaveda, da bi bilo lahko bolje. Kmalu bo čas za novo priložnost.

Četrta etapa letošnje sezone motokrosa bo v Italji, natančneje blizu mesta Arco, ki ga ima Tim Gajser v lepem spominu, do osmega aprila pa je še kar nekaj časa za trening. Gajser se bo poskusil povzpeti po lestvici, trenutno tiči na 11. mestu z 48 točkami.

“Verjamem, da bomo ponovno dosegali takšne rezultate, kot si jih želimo. Verjamem tudi, da bo v Arcu ogromno mojih navijačev. Vedno so v Italijo prihajali v velikem številu,” je o prihajajoči dirki povedal nekdanji svetovni prvak, ki je v Arcu dobil med drugim preizkušnjo leta 2015, ko se je s Herlingsom boril za naslov prvaka v razredu MX2 in ga na koncu osvojil. Tudi v lanski sezoni je Gajser dobil eno dirko na prizorišču Pietramurata.

Po izpuščenih prvih dveh preizkušnjah bi Gajser lahko z nekoliko več sreče imel še boljši točkovni izkupiček, a je na prvi dirki v Valenciji padel v zadnjem krogu ter izgubil nekaj mest.