[1176]
57620

Gajser pred dirko: Zabaval sem se, sedmo mesto ni tako slabo

12. 5. 2018, 20.55

Nedeljsko dirko v Latviji bo Tim Gajser začel s sedmega mesta. Izhodišče bi lahko bilo še boljše, a je v lovu za najboljšimi v kvalifikacijah padel ter ciljno črto prečkal kot sedmi. Klemen Gerčar je bil 29.

Gajser je imel relativno dober start v kvalifikacijah, stopnjeval je tempo in se bližal najboljšim, potem pa padel in znova lovil najhitrejše. Povzpel se je do sedmega mesta. “Kar zadovoljen sem s svojim nastopom, kljub temu, da sem padel. Zabaval sem se. Dva kroga pred koncem sem storil manjšo napako in izgubil nadzor nad motorjem. Sedmo mesto ni slabo. Dobro se počutim, imam tudi dober ritem, komaj čakam dirko,” je povedal Gajser.

V najmočnejšem razredu je kvalifikacije odpeljal tudi Klemen Gerčar. Pristal je na 29. mestu. V Latviji sicer tekmuje tudi Maks Mauser v kategoriji EMX125. Z zaostankom približno 30 sekund za prvim je kvalifikacije končal na 17. mestu.

Dirke razreda MX2 in MXGP si boste lahko ogledali v živo na ŠTV 1, s prenosi začenjamo ob 12.00.