10145

Gajser postal tudi državni prvak

Avtor: Rok Grilec
2. 10. 2016, 18.54

Svetovni prvak v motokrosu Tim Gajser je v svojo zbirko lovorik danes dodal še eno. Osvojil je tudi naslov državnega prvaka v razredu open, kjer je danes slavil na zadnji dirki sezone v Orehovi vasi.

Svetovni prvak, ki je prejšnji teden zaradi posledic padca na treningu moral izpustiti nastop na pokalu narodov v Italiji, je danes prišel po svoj tretji naslov državnega prvaka v razredu MX open. Cilj je zanesljivo izpolnil, pred več tisoč navijači je na obronkih Radizela potrdil, da ni najboljši le na svetu, ampak tudi doma. Za njim je tako še eno poglavje odlične sezone 2016, čaka pa ga še nekaj izzivov v dvoranskem motokrosu in nastop na dirki v ZDA. Za Gajserja je današnji naslov slovenskega prvaka tretji v karieri v tem razredu.

Tim Gajser je uspešno okreval po poškodbi in napovedal dobro pripravljenost pred dirko za pokal proizvajalcev v Gelsenkirchnu, na katero se odpravlja v prihajajočem tednu. Na dobro pripravljeni progi je bil spet razred zase in od starta do cilja niti enkrat ni pogledal nazaj. Od leta 2003 do danes je to že njegov osmi naslov državnega prvaka in tretji v kraljevi kategoriji open.

“Vesel sem, da sem lahko prišel na to dirko in nastopil pred domačo publiko, ki se je zbrala v lepem številu kljub nekoliko slabšemu vremenu,” je Gajser dejal ob koncu domače sezone.

Svetovni prvak je bil seveda najbolj oblegan dirkač v Orehovi vasi, podpisal je številne avtograme v posebej za ta namen postavljenem prostoru njegovega sponzorja Monster energy, svojo srčnost pa je pokazal tudi ob podelitvi donacije poškodovanemu speedwayistu Maksu Gregoriču, ki se je lani huje poškodoval na dirki v Italiji, bil dolgo časa v umetni komi in se sooča z dolgotrajno rehabilitacijo.

V razredu MX open je bil tako bolj zanimiv boj za drugo in tretje mesto, saj sta se med seboj udarila brata Irt. Na koncu je na drugo stopničko stopil Jernej Irt, na tretjo pa Peter Irt.

V skupnem seštevku sezone je Gajser zbral 285 točk, drugi je bil Aljoša Molnar z 220, tretji pa Ian Oskar Katanec z 218.

V kategoriji MX2 je 16-letni Jan Pancar slavil na dirki in tudi v skupnem seštevku. V prihajajoči sezoni računa na preboj v evropskem vrhu razreda EMX2, ki je nekakšna kalilnica za dirke na najvišji ravni. Drugo mesto je zasedel Luka Crnković in tretje Miha Bubnič.