[1176]
161694

Gajser po zmagi: “Zelo sem zadovoljen, da smo nazaj na najvišji stopnički!” (VIDEO)

Avtor: Urban Kolman
12. 6. 2022, 19.19

Slovenski šampion Tim Gajser je zmagal na dirki razreda MXGP za veliko nagrado Nemčije v Teutschenthalu. Na prvi dirki je začel odlično in osvojil 1. mesto, medtem ko je drugo dirko končal na 2. mestu. V skupnem seštevku svetovnega prvenstva je tako prednost znova povečal. Pred drugim Jeremyjem Seewerjem ima več kot 100 točk prednosti.

Po zmagi se je s trikratnim prvakom razreda MXGP pogovarjal tudi naš novinar Gregor Kovačič. Kaj je o zmagi, razmerah v Nemčiji in obeh dirkah povedal 25-letnik, si lahko pogledate v spodnjem videu.

V skupnem seštevku prvenstva ima Gajser 485 točk. Je kar 101 točko pred Seewerjem. Tretji je po novem Prado, ki zaostaja 119 točk. Na četrto mesto je padel Renaux, ki je zaradi padca na kvalifikacijah in zlomljenih vretenc izpustil VN Nemčije. Ima 365 točk.

Video, foto: Šport TV