single
[1176]
160472

Gajser po super začetku drugi, Pancar pa prehiteval v Timovem slogu

Avtor: Marko Premrl
29. 5. 2022, 14.51

Tim Gajser je prvo dirko v Španiji v razredu MXGP zaključil tik za zmagovalcem, medtem ko je Jan Pancar prišel do dvanajstega mesta po zelo slabem začetku in odličnem drugem delu dirke.

Gajser je v kvalifikacijah padel, zato je šele kot enajsti izbiral štartno pozicijo. Uvod v dirke ni njegova močna točka, a tokrat se je izkazal in že po prvih zavojih držal tretje mesto. Maxime Reanux je vodil in uspešno zapiral Gajserju linije, tako da se je moral naš šampion zadovoljiti z drugim mestom. Tretji je bil Jorge Prado.

Jan Pancar si je po dobrih kvalifikacijah na prvi dirki upravičeno obetal visoke uvrstitve, vendar je že v drugem krogu storil napako in padel na 23. mesto. Potreboval je nekaj časa, potem pa prehiteval kot za stavo. V enajstih krogih je nadoknadil 9 mest in v cilj prišel kot 12.

V Španiji je v razredu EMX125 vozil Jaka Peklaj. Na prvi dirki je bil 27., na drugi pa 32.

 

Foto: Sportida.com

Zadnje video vsebine

1

Jorge Simao: Zahtevam zmage, to pa terja agresiven in energetičen nogomet! (VIDEO)...Več

2

VIDEO: ”Ne kupujemo Slovencev, zgolj ker so Slovenci”...Več

3

VIDEO: ”Za klub, kot je Maribor, ni težko postaviti ciljev”...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Zgodovinski uspeh, norija v garderobi in “Marjanca” (VIDEO)...Več

2

Studio ŠTV: “Ko bo Pancar prišel med najboljših pet, se bo povsem sprostil”...Več

3

Domžalčani strli Triglav in si zagotovili obstanek med slovensko elito (VIDEO)...Več