[1176]
64415

Gajser na zadnjo dirko s tretjim izhodiščem

29. 9. 2018, 20.08

Na nedeljski zadnji dirki svetovnega prvenstva v motokrosu bo imel najboljši slovenski dirkač Tim Gajser tretje startno izhodišče. v današnjih kvalifikacijah dirke za VN Italije sta ga v elitni konkurenci MXGP premagala le sveži svetovni prvak Nizozemec Jefffrey Herlings in Belgijec Clement Desalle.

Prav dvoboj z Desallom bo za Gajserja najpomembnejši na nedeljski dirki, saj lahko slovenski tekmovalec teoretično še poseže po skupno tretjem mestu v sezoni. Na novem prizorišču v Imoli, kjer so postavili začasno progo, bo skušal nadoknaditi 20 točk zaostanka za njim (645-625). V ospredju sta že dolgo neulovljiva Herlings, Nizozemec si je že na prejšnji dirki v Assnu zagotovil naslov prvaka za sezono 2018, ki ima 883, ter domačin v Imoli Antonio Cairoli s 782.

Na današnjih kvalifikacijah je bil četrti Belgijec Julien Lieber, peti pa Italijan Alessandro Lupino. Cairoli je po padcu končal šele na zadnjem, 34. mestu.

Na dirki bo v nedeljo nastopil še drugi slovenski predstavnik Klemen Gerčar, ki bo v Imoli lovil tretje točke v sezoni. V kvalifikacijah je končal na 24. mestu.

Prva vožnja elitnega razreda bo v nedeljo ob 14.15, druga pa ob 17.10. Obe si boste lahko ogledali v živo na ŠTV 1.