[1176]
64439

Gajser zadnjo dirko končal na drugem mestu, skupno v SP pa je četrti

30. 9. 2018, 15.14

Potem ko je Tim Gajser prvo vožnjo zadnje dirke sezone svetovnega prvenstva v Imoli končal na drugem mestu, je bil v drugi četrti, kar je zadostovalo za skupno drugo mesto. Zmagovalec je bil ponovno Jeffrey Herlings.

Gajser je na zadnji dirki lovil skupno tretje mesto v SP, a mu je bil Clement Desall ves čas za petami, tako v prvi kot drugi dirki. Belgijec je imel pred zadnjo postajo sezone 20 točk prednosti, kar je bil prevelik zalogaj za našega nekdanjega svetovnega prvaka.

Drugi slovenski predstavnik na dirki Klemen Gerčar je bil v prvi vožnji 22., v drugi pa 21.

V skupnem seštevku za SP je torej na prvem mestu Herlings (933), drugi Cairoli (782), tretji Dessale (685), četrti pa Gajser (669). Klemen Gerčar je osvojil 2 točki.