[1176]
134181

8. 8. 2021, 12.52

Slovenski motokrosist Tim Gajser je zmagal na dirki svetovnega prvenstva razreda MXGP v latvijskem Kegumsu, potem ko je bil drugi tako v prvi kot drugi vožnji. Za svetovnega prvaka je bila to tretja letošnja zmaga po Nizozemski in Rusiji.

Gajser in Jeffrey Herlings sta prevladovala že v kvalifikacijah, kjer je bil prvi Nizozemec, pa tudi v prvi vožnji sta bila večinoma osamljena v ospredju. Gajser je začel na četrtem mestu, se že po enem krogu prebil mimo Španca Jorgeja Prada in Nizozemca Glenna Coldenhoffa, potem pa z nekaj sekundami zaostanka rutinsko vozil za Herlingsom na drugem mestu. Na tretjem mestu je vožnjo končal Italijan Antonio Cairoli.

V drugi vožnji je Gajser slabše začel in se po startu znašel na šestem mestu. Po padcih Francoza Romaina Febvreja in Cairolija je prišel do tretjega mesta, vendar ni mogel mimo Prada in Herlingsa. Ko je že kazalo, da bo Nizozemec zmagal na dirki, Gajser pa bo tretji, je Herlings v zadnjem krogu padel, to pa je povsem pomešalo vrstni red na vrhu.

Skupno je tako slavil Gajser s 44 točkami, z eno manj sta bila na drugem in tretjem mestu Prado in Herlings.

V SP je zdaj Gajser povečal prednost, ima 270 točk, najbližji zasledovalec je Febvre z 257.

V šibkejšem razredu MX2 je z zmagama v obeh vožnjah slavil Francoz Maxime Renaux, drugi je bil Belgijec Jago Geerts, tretji pa Italijan Mattia Guadagnini. Slovenski predstavnik Jan Pancar je bil v prvi vožnji 18., v drugi 17., skupno na dirki pa 19. s sedmimi novimi točkami v SP.

V seštevku je prvi Renaux z 271, Guadagnini jih ima 237. Pancar je na 19. mestu z 49 točkami.

V SP v motokrosu sledi poletni premor, v začetku septembra pa bosta na sporedu dve dirki v turškem Afyonkarahisarju.