single
[1176]
253730

Gajser drugi na kvalifikacijah VN Trentina, Pancar deveti

Avtor: Urban Kolman
12. 4. 2025, 17.51

Slovenski motokrosist Tim Gajser je kot vodilni v skupnem seštevku svetovnega prvenstva razreda MXGP današnje kvalifikacije v italijanski Pietramurati končal kot drugi, boljši je bil le Francoz Romain Febvre, ki je najbližje Slovencu v SP. Drugi slovenski predstavnik v elitnem razredu Jan Pancar je bil deveti.

Pred dirko za VN Trentina v Pietramurati je imel štirikratni svetovni prvak v kraljevskem razredu 34 točk prednosti pred Febvrom, zdaj je ta za točko manjša (224-191). Gajser je na peti dirki sezone 2025 še petič kvalifikacije končal med prvimi tremi, po dveh zmagah in enem tretjem mestu je bil drugič drugi.

Tretje izhodišče pri izbiri startnega položaja v nedeljo bo imel Švicar Jeremy Seewer, četrtega Francoz Maxime Renaux, peti dosežek kvalifikacij je imel danes Gajserjev moštveni sotekmovalec pri Hondi Španec Ruben Fernandez.

Uspešen je bil tudi Pancar. Danes je drugič v sezoni osvojil točke že v sobotnem delu, ko je še drugič po preizkušnji v St. Jean d’Angelyju v kvalifikacijah prišel do devetega mesta. V seštevku sicer ostaja na 18. mestu, zdaj ima 46 točk.

V nedeljo bo prva vožnja razreda MXGP na sporedu ob 14.15, druga pa ob 17.10.

VN Trentina v nedeljo od 13.00 na Šport TV 1

Foto: HRC Honda

Zadnje video vsebine

1

Studio ŠTV: “Koper ima Iličića, Olimpija pa igralca takšnega kova nima”...Več

2

V taboru zmajev po ničli na Bonifiki objokovali zapravljene priložnosti: “Rezultat ne pove celotne zgodbe” (VIDEO)...Več

3

VIDEO: Pet zmag v nizu je konec, Olimpija po preobratu Innsbrucka ostala praznih rok...Več

Najbolj brano ta mesec

1

VIDEO: Bavarci prekinili niz Bayerja in dosegli že 15. zaporedno zmago...Več

2

Dudić po pokalnem šoku napovedal velik rez: ”Priložnost so dobili igralci, ki menijo, da lahko igrajo za Maribor”...Več

3

”Tekmo smo izgubili že v prvi četrtini”...Več