[9]
54679

Gajser z Nizozemske z 20 točkami

18. 3. 2018, 16.18

Povratnik po poškodbi Tim Gajser je na svoji prvi dirki sezone, potekala je na Nizozemskem, prišel do 20 točk.

Slovenska dirkača sta prvo dirko sezone v Argentini izpustila, na Nizozemskem pa se je Gajser že pridružil karavani kljub hudi poškodbi čeljusti pred komaj tremi tedni.

Nekdanji svetovni prvak je po sobotnih kvalifikacijah imel tretje izhodišče, na današnji dirki pa je prvo vožnjo začel na petem, a je po smoli z očali, ki jih je moral sredi vožnje odvreči, potem zdrsnil na deveto. Na vrhu sta za zmagovalcem Herlingsom končala svetovni prvak Italijan Antonio Cairoli in Belgijec Jeremy van Horebeek. Gerčar, ki bo letos tekmoval na evropskih preizkušnjah SP, je prvo vožnjo preizkušnje za VN Evrope končal na 31. mestu.

Druga vožnja je bila boljša za Gerčarja, a slabša za Gajserja. Prvi se kljub boljši uvrstitvi, zasedel je 28. mesto, ni prebil do točk, Tim pa je končal kot 13.

Skupno je VN osvojil Jeffrey Herling pred Antoniom Cairolijem in Gautierjem Paulinom. Gajser je bil v seštevku obeh voženj deveti.

VIR: STA, ŠTV