59413

Gajser četrti v Lombardiji, zmaga Cairoliju

Avtor: Žiga Ikič
17. 6. 2018, 19.58

Slovenski motokrosist Tim Gajser (Honda) je na dirki za VN Lombardije v Ottobianu osvojil končno četrto mesto. Gajser je bil v prvi vožnji šesti, v drugi pa je zaostal le za Italijanom Antoniom Cairolijem (KTM), ki je bil najboljši že v prvi vožnji in je tako postal skupni zmagovalec dirke.

Skupno tretji je bil Britanec Max Anstie (Husqvarna). Drugi Slovenec na dirki Klemen Gerčar (Husqvarna) je bil 23.

V prvi vožnji sta bila drugi in tretji Belgijec Clement Desalle (Kawasaki) in Anstie, Gerčar pa je bil 24. V drugi vožnji je bil tretji Francoz Gautier Paulin (Husqvarna), Gerčar pa 21.

V skupni razvrstitvi še vedno vodi Nizozemec Jeffrey Herlings (KTM), ki zaradi poškodbe v Italiji ni dirkal. Doslej je zbral 486 točk, Cairoli pa se mu je zdaj približal in jih ima 474. Gajser je s 332 točkami šesti.

Na enajsti dirki SP je aktualni svetovni prvak Cairoli na domači progi v Ottobianu ob odsotnosti vodilnega v prvenstvu Jeffreya Herlingsa pometel s konkurenco in osvojil dvojno zmago. Tim Gajser je bil v soboto na dopoldanskih treningih zelo hiter, nizal je najboljše čase. V kvalifikacijah pa nato ni bil v ospredju. Padel je že v prvem ovinku, zato je osvojil štirinajsti startni položaj. Klemen Gerčar je bil štiriindvajseti.

Na dirki sledila povsem drugačna zgodba, v kateri je imel glavno vlogo Italijan Antonio Cairoli, ki mu je pot do zmage v drugi vožnji otežil Tim Gajser. Že pred dirko je bilo jasno, da bo prekinjen zmagovalni niz letos skoraj nepremagljivega Nizozemca Herlingsa, ki si je na treningu zlomil ključnico in je dirko v Ottobianu izpustil. V prvi vožnji je Gajser slabše startal in osvojil šesto mesto, najhitrejši je bil Cairoli.

V drugi vožnji je bil sprva v ospredju Belgijec Kevin Stijbos, ki sta ga lovila Antonio Cairoli in Tim Gajser. Cairoli je med dirko padel, kar je izkoristil Gajser in se odpeljal v vodstvo. Gajser je tako nekaj krogov vodil, Cairoli pa je na krilih svojih navijačev pridobival in v nadaljevanju Makolčana tudi prehitel. Gajser je do konca s konstantno vožnjo zadržal drugo mesto. Klemen Gerčar je bil v prvi vožnji štiriindvajseti, v drugi vožnji pa se mu je tako želena točka v svetovnem prvenstvu izmuznila le za eno mesto, bil je enaindvajseti.

Naslednji vikend bodo motokrosisti v Mačkovcih tekmovali na dirki za AMZS državno prvenstvo, svetovno prvenstvo pa se bo 1. in 8. julija nadaljevalo v Indoneziji.