[38]
97092

Futsal: 11 zadetkov na dvoboju Dobovca in Litije

15. 2. 2020, 11.57

16. krogu 1. slovenske futsal lige so zmago vknjižili Siliko, Stripy, Sevnica, ki je prišla do pete zmage na zadnjih sedmih tekmah, in Litija, ki je v derbiju kroga doma s 6:5 premagala Dobovec.

Derbi v Litiji je upravičil pričakovanja. Na tekmi se je zbralo 800 gledalcev, ki so videli 11 zadetkov in na trenutke atraktivno ter obetavno igro na obeh straneh. Prednjačili so gostitelji, ki so s 3:1 dobili polčas, v 26. minuti pa so vodili s 5:1. V nadaljevanju so gostje prav zahvaljujoč igri z igralcem vratarjem Kristjanom Čujcem prišli v priložnost, da celo poravnajo na 6:6, na koncu pa je bilo 6:5 za Litijane.

Škofjeločani kljub kadrovskim spremembam ne popuščajo. S Ptuja se vračajo s tremi točkami, z 2:1 so porazili domačo vrsto Ptuj Hiša daril. V prvem polčasu ni bilo zadetkov, za prvega na tekmi in vodstvo gostov je poskrbel Urban Tavčar v 24. minuti, David Pauko je v 34. minuti izenačil na 1:1, zmago gostov pa je priboril Marko Mohorič v 40. minuti z 10-metrovke.

Z izjemnim nizom nadaljuje Sevnica, ki je tokrat doma s 3:1 opravila z ekipo Tomaž Šic Bar. Polčas je pripadel gostom, v 14. minuti je bil uspešen Aleš Marot. V nadaljevanju pa so zabijali le domačini. Gregor Pešec je v 22. minuti izenačil, v 24. minuti je bilo 2:1, zadel je Sebastijan Drobne. Končno zmago varovancev trenerja Mitje Jonteza je v 36. minuti potrdil Domen Krnc.

Vrhničani so previdno odšli na Škofije, a so povsem uresničili svoj načrt. Domov se je zasedba trenerja Mileta Simeunoviča vrnila s tremi točkami, ki so jim pot tlakovali že v prvem polčasu, ki so ga dobili s 4:0. Končni izid je bil 5:1 za Siliko.

* Izidi, 16. krog:
Litija – Dobovec Pivovarna Kozel 6:5 (3:1)
1:0 Edson (6.), 1:1 Fetić (8.), 2:1 Rodriguez (16.), 3:1 Lennon (19./10m), 4:1 Lennon (21.), 5:1 Jurić (26.), 5:2 Duščak (28.), 5:3 Fetić (32.), 6:3 Lennon (32.), 6:4 Čujec (38.), 6:5 Čujec (40.)

Hiša daril Ptuj – Stripy 1:2 (0:0)
0:1 Tavčar (24.), 1:1 Pauko (34.), 1:2 Mohorič (40.)

Sevnica – Tomaž Šic bar 3:1 (0:1)
0:1 Marot (14.), 1:1 Pešec (22.), 2:1 Drobne (24.), 3:1 Krnc (36.)

Bronx Škofije – Siliko 1:5 (0:4)
0:1 Kunc (7.), 0:2 Čosič (16.), 0:3 Popovič (16.), 0:4 Končan (17.), 0:5 Muratagič (29.), 1:5 Bojkič (29.)