[4]
96335

Frölunda ubranila naslov v ligi prvakov

5. 2. 2020, 10.22

Čehi so sicer gostili finalno tekmo, sami so prvič igrali odločilni dvoboj lige prvakov. Švedom pa je na koncu uspelo hitro izničiti začetni zaostanek, današnja zmaga pa je njihova že četrta v tem tekmovanju v zadnjih petih sezonah. Lani so v finalu premagali Red Bull München, izid pa je bil tudi takrat 3:1.

Danes je najprej za domače v polno zadel Petr Koukal, potem pa so ob koncu prvega dela gostje odgovorili s tremi zadetki. Simon Hjalmarsson (17.), Max Friberg (19.) in Johan Sundström (20.) so hitro poskrbeli za preobrat, izid prve tretjine pa je bil nazadnje tudi izid finala, izkazala sta se tudi oba vratarja, Marek Mazanec in Johan Mattsson.

Frölunda je tako dobila ligo prvakov v letih 2016, 2017, 2019 in letos. V prvi sezoni 2014/15 je zmagala švedska Lulea po zmagi v finalu prav proti Frölundi, leta 2018 pa so zmagali hokejisti moštva JYP Jyväskylä iz Finske.

V letošnji ligi prvakov je nastopalo 32 ekip, zanimivo pa je, da sta finalista igrala že dve tekmi v predtekmovanju, saj sta bila v isti skupini, dosegla pa sta vsak po eno zmago. V izločilnem delu lige prvakov pa je Mountfiled v četrtfinalu premagal münchenski Red Bull in v polfinalu švedski Djurgarden, medtem ko je branilec naslova v četrtfinalu premagal švicarski Biel-Bienne, v polfinalu pa še rojake iz Lulee.