[4]
72737

Frölunda do naslova v hokejski ligi prvakov

5. 2. 2019, 22.17

Nemci so lovili prvi naslov v ligi prvakov za ekipo iz te države, a so ostali pri finalnem nastopu. Švedi so bili danes boljši, predvsem pa so znali izkoriščati svoje priložnosti. Za trdno vodstvo so poskrbeli Samuel Fagemo v prvi ter Ryan Lasch in Ponthus Westerholm v drugi tretjini, pritisk gosotv v zadnji tretjini pa je prišel prepozno, zadetek Yasina Ehliza v 52. minuti pa je bil premalo za presenečenje.

Švedska ekipa je tako pred svojimi navijači v dvorani Scandinavium dosegla tretjo zmago v tem tekmovanju po letih 2016 in 2017. V prvi sezoni lige prvakov 2014/15 je zmagala švedska Lulea po uspehu v finalu prav proti Frölundi, v lanski pa so zmagali hokejisti moštva JYP Jyväskylä iz Finske.

V letošnji ligi prvakov je nastopalo 32 ekip, odigrali so skupno 125 tekem. Na poti do finala so Švedi v polfinalu brez večjih težav dvakrat premagali češki Plzen; na prvi tekmi je bilo 6:3, na drugi v gosteh pa 3:1. V drugem polfinalu sta se spopadla “bratska” kluba Red Bull iz Münchna in Salzburga, na prvi tekmi v Nemčiji je bilo 0:0, na povratni v Avstriji pa 3:1 za nemško zasedbo.