[5]
115066

Francozinje zanesljivo do finala

18. 12. 2020, 19.54

Francoska ženska rokometna reprezentanca se je uvrstila v finale evropskega prvenstva na Danskem, potem ko je na današnji prvi polfinalni tekmi v Herningu premagala Hrvaško s 30:19 (15:5). Druga polfinalna tekma med Norveško in Dansko se bo začela ob 20.30.

Francoske rokometašice so brezhibno opravile svojo polfinalno nalogo in zanesljivo premagale Hrvatice. Izbranke 62-letnega selektorja Olivierja Krumbholza bodo evropski naslov, ki so ga pred dvema letoma osvojile na domačih tleh, v nedeljo branile proti zmagovalkam drevišnjega drugega polfinalnega obračuna med Dankami in Norvežankami.

Francozinje so po uvodnem tipanju v nadaljevanju povsem zagospodarile na igrišču. V 18. minuti so vodile z 11:3, po kratkem obdobju bolj enakovredne igre pa so v končnici prvega polčasa znova zasijale v polnem sijaju in ga zaključile z vodstvom 15:5.

V drugi polovici tekme niso igrale na polno, njihova prednost pa je kljub temu vseskozi znašala med najmanj sedmimi in največ dvanajstimi goli.

V francoski reprezentanci so bile najbolj učinkovite Kalidiatou Niakate, Estelle Nze Minko, Grace Zaadi Deuna in Alexandra Lacrabere, ki so dosegle po štiri gole, v hrvaški izbrani vrsti so Valentina Blažević, Katarina Ježić in Dora Krsnik prispevale po tri zadetke.

1

Kapun pred Večnim derbijem: Tekma sezone za Olimpijo in Maribor, možnosti so 50:50 (VIDEO)...Več