[5]
175930

Francozinje še korak od polfinala, Španke in Nizozemke do remija

13. 11. 2022, 22.02

Na tekmi doslej neporaženih ekip na rokometnem evropskega prvenstva so Francozinje premagale Črno goro s 27:19 (12:9). Dvoboj 2. kroga glavnega dela v skupini II je bil v Skopju. Nizozemska in Španija sta se v isti skupini razšli z remijem 29:29 (15:17), prav tako v prestolnici Severne Makedonije.

Slovenske rokometašice bodo drugo tekmo v skupini I v ljubljanskih Štožicah v ponedeljek ob 18. uri igrale proti Norveški, ob 20.30 bo nato še dvoboj Madžark in Švedinj. V torek, bosta preostali tekmi v skupini II, Nemke bodo igrale proti Franciji, Romunke pa s Črno goro.

Francija je hitro povedla za tri gole in nato vodila večkrat s štirimi, pa tudi petimi goli prednosti. V 22. minuti je bilo tako 10:5, a so Črnogorke uspele znižati in so drugi polčas začele s tremi goli zaostanka.

A je razlika v začetku prvega dela hitro narasla, Pauletta Foppa je tako v 39. minuti francosko zasedbo povedla v vodstvo s 17:11, serija se je nato nadaljevala do 21:11 preden je za Črno goro vnovič zadela Milena Raičević. Po vodstvu Francije z 22:14 so Črnogorke zadele tri gole v nizu in znižale razliko na pet golov 10 minut pred zaključkom. A so do konca zmogle le še dva zadetka, tekmice pa dvakrat več za zanesljivo zmago.

Španke so na prvi tekmi dneva večji del prvega polčasa vodile s štirimi, petimi goli razlike. V 23. minuti je bilo še 17:12, s tremi zaporednimi goli so Nizozemke na odmor ob polčasu odšle z dvema goloma zaostanka. Španke so tudi drugi del nekaj časa nadaljevale z dvema goloma prednosti vse do izida 19:17.

Nizozemke so nato dvakrat izenačile in prvič povedle z 21:20. Španke so znova prišle do rahle prednosti. Nizozemke se niso predale, osem minut pred koncem so vnovič vodile (26:25, nato še s 27:26). Tekmice so jih morale v zaključku loviti, tako je bilo tudi v začetku predzadnje minute. Tedaj je bilo 29:28 za Nizozemsko, po izenačenju na 29:29 so imele Nizozemke na voljo pol minute za zmago, a je bil dosojena osebna napaka v napadu in reprezentanci sta se razšli z remijem.