[4]
176516

Francozi razblinili jeseniške sanje o zaključnem turnirju

20. 11. 2022, 18.57

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v zadnji tekmi turnirja 3. kroga celinskega pokala v Cardiffu (skupina E) izgubili s francosko ekipo Angers z 1:4 (0:2, 1:1, 0:1). S tem porazom so Jeseničani ostali brez možnosti za napredovanje na zaključni turnir sredi januarja, kamor sta se uvrstila domača ekipa Cardiff Devils in Angers.

Jeseničani so v prvem krogu po podaljšku premagali latvijsko Zemgale Jelgavo s 3:2, v soboto pa izgubili z valižanskim klubom z 0:3.

Kljub sobotnemu porazu je imel slovenski klub še možnosti za drugo mesto na turnirju in napredovanje, a bi moral za tak dosežek danes premagati Francoze. Izkazalo se je, da je Angers previsoka ovira, francoski tekmeci so v prvi tretjini, ko so imeli izrazito terensko premoč, prišli do prednosti dveh golov, potem ko so že do desete minute dvakrat premagali jeseniškega vratarja Anttija Karjalainena.

V začetku druge tretjine so hokejisti Angersa vodstvo povišali na 3:0 in zdelo se je, da so železarji v izgubljenem položaju. A so se vendarle zbrali, Patrik Rajsar pa je z zadetkom v 27. minuti prižgal kanček upanja na preobrat.

A tudi Francozi so vedeli, da jim zmaga prinaša napredovanje. V zadnji tretjini so zanesljivo nadzorovali potek dvoboja, čeprav so bili železarji vsaj v tem delu še najbolj enakovredni (na celotni tekmi so imeli sicer njihovi tekmeci premoč pri strelih na gol kar 48-16). A novih francoskih zadetkov ni bilo, tako da je lahko jeseniški strateg Gaber Glavič že dve minuti pred koncem poskusil z igro brez vratarja. A tveganje se ni izplačalo, saj je Angers minuto pred koncem zadel prazna vrata in potrdil zmago.

Po še nedokončanem turnirju je na vrhu že vse odločeno: Cardiff ima šest točk in si lahko v zadnjem krogu danes zvečer privošči tudi poraz proti za zdaj zadnji Jelgavi, Angers je drugi prav tako s šestimi točkami, Jeseničani so ostali tretji z dvema, Jelgava ima s tekmo manj eno točko.

Potnika na zaključni turnir iz skupine v Walesu sta tako že znana, še dva pa bosta zvečer po koncu podobnega turnirja skupine F v slovaški Nitri, kjer nastopajo domača ekipa, poljska Unia Oswiecim, Asiago in ukrajinski Kremenčuk.

Jeseničani so priložnost za nastop na turnirju 3. kroga ta konec tedna sicer dobili po odpovedi kazahstanskega predstavnika Karagande, ki bi moral nastopiti v Cardiffu. Železarji so v 2. krogu oktobra v Asiagu zasedli drugo mesto za domačim klubom. Italijani so si zagotovili nastop na naslednji stopnji tekmovanja, Jeseničani pa so napredovali, ker jim je vodstvo tekmovanja kot bolje uvrščeni drugi ekipi na obeh turnirjih podelilo vabilo za nastop.