[2759]
127244

Francozi na pripravljalni tekmi gladko čez Wales

2. 6. 2021, 23.12

Nogometne reprezentance v teh dneh igrajo številne prijateljske tekme, najboljše se pripravljajo na junijsko evropsko prvenstvo. Na njem bodo med favoriti Anglija, Francija, Nemčija in tudi Nizozemska. Angleži so premagali Avstrijo z 1:0, Francozi s 3:0 Wales, Nemci so igrali 1:1 z Dansko, Nizozemci pa 2:2 s Škotsko.

Francozi, ki so za mnoge glavni favoriti letošnjega EP, so se veselili po golih Kyliana Mbappeja, Antoina Griezmanna in Ousmana Dembeleja, Bukayo Saka je bil edini strelec za Angleže proti Avstriji, medtem ko je Florian Neuhaus Nemce popeljal v vodstvo v uvodu drugega polčasa, sredi tega pa je Yussuf Poulsen izenačil za Dansko.

Nizozemce je rešil Memphis Depay, ki je dosegel oba gola zanje, drugega v 89. minuti.

Na drugih tekmah je Belorusija izgubila proti Azerbajdžanu z 1:2, tako kot Romunija proti Gruziji, BiH in Črna gora sta igrali 0:0, Norveška pa je premagala Luksemburg z 1:0 po golu Erlinga Haalanda v sodniškem dodatku.

Letošnje EP si boste lahko ekskluzivno ogledali na Šport TV, pripravljamo pester studijski program.