[3]
67893

22. 11. 2018, 08.07

Košarkarji Dallas Mavericks so v severnoameriški ligi NBA petič v nizu zmagali pred domačimi gledalci, v noči na četrtek so s 119:113 premagali Brooklyn Nets.

Mladi slovenski zvezdnik Luka Dončić je k uspehu prispeval 21 točk, devet skokov, štiri asistence in dve ukradeni žogi.

Njegov soigralec Harrison Barnes je z 28 točkami vpisal rekord sezone, z dvojnim dvojčkom 12 točk in 14 skokov se je izkazal DeAndre Jordan, Devin Harris in J.J. Barea sta končala tekmo z 18 točkami. Harris je v zaključku četrte četrtine dosegel osem zaporednih točk in Dallas popeljal v vodstvo.

Pri Brooklynu je rekord sezone dosegel Allen Crabbe, dal je 27 točk.

Dončić pa je navdušil že pred začetkom tekme, saj je v dvorano prišel v posebnem puloverju, ki vas bo zagotovo navdušil. Na njem je pisalo: “Res živim v Teksasu, a narejen sem bil v Sloveniji.” Bravo Luka, upamo, da bo mladi as zgled tistim športnikom, ki občasno pozabijo na to, kaj vse jim lahko nudi domovina…