[3137]
226639

Avtor: Šport TV
24. 5. 2024, 11.26

V četrtek sta se na prvi tekmi kvalifikacij za Bundesligo udarila Bochum in Fortuna iz Düsseldorfa. Gostje so nekoliko presenetljivo zmagali z rezultatom 0:3. Fortuna je tako naredila ogromen korak k napredovanju med nemško elito. Povratna tekma bo na sporedu v ponedeljek.

Vonovia Ruhrstadion je v četrtek pokal po šivih. Domači navijači pa zagotovo niso bili zadovoljni z razpletom. Bochum je začel dobro in si je v uvodu tekme priigral kar nekaj priložnosti. Kljub temu pa je v trinajsti minuti povedla Fortuna. Christos Tzolis je z zanimivo izvedbo kota poskrbel za kaos v domačem kazenskem prostoru. Žoga se je na koncu od branilca Bochuma Philippa Hofmanna odbila v mrežo. Domači so imeli do konca kar nekaj priložnosti, da bi rezultat izenačili. Že v petnajsti minuti so po dobro izvedenem kotu stresli tudi okvir vrat. Vendarle pa se rezultat do konca prvega polčasa ni spremenil.

Tudi v drugo polovico tekme je Bochum krenil odločno. V prvih petnajstih minutah so si priigrali nekaj priložnost, ki pa jih niso izkoristili. V 64. minuti je Fortuna po odlično izvedenem protinapadu svoje vodstvo povišala na 0:2. V glavni vlogi je bil zopet Tzolis. Grk je z odlično podajo zaposlil Felixa Klausa, ki je žogo poslal v mrežo. Gostje se niso zadovoljili s prednostjo dveh zadetkov. Že čez osem minut je Tzolis z odličnim prostim strelom presnetil vratarja domačih. Ta je žogo lahko le odbil predse, tam pa se je znašel Yannik Engelhardt, ki ni imel težke naloge in je vodstvo gostov povečal na 0:3.

Zadetki s tekme Bochum – Fortuna

Rezultat se do konca tekme ni spremenil. Fortuna si je priigrala odlično izhodišče pred povratno tekmo, ki bo na sporedu v ponedeljek. Düsseldorfčani so v Bundesligi nazadnje igrali pred štirimi leti. Sezono 2019/20 so končali na predzadnjem mestu, s čimer so izpadli v drugo ligo. Po nekaj slabših sezonah pa se zdi, da se bo Fortuna zopet uvrstila med nemško elito.

1

Euro se sploh še ni začel, Nemec s potezo na treningu navijače že spravil v ekstazo (VIDEO)...Več

2

Novi trener Zmajev za Šport TV: Proračun je pomemben faktor, ni pa odločilen (VIDEO)...Več

3

1

Šeško tik pred podpisom nove pogodbe...Več

2

Bundesliga ponudila nov čudež: Po porazu s tremi, do zmage s štirimi goli za obstanek v ligi! (VIDEO)...Več