[9]
170885

Finale SEC: Kdo se bo veselil naslova evropskega prvaka v speedwayju?

21. 9. 2022, 13.51

Pred nami je še zadnja postaja serije SEC (Speedway Euro Championship). Preizkušnja v čeških Paradubicah bo dala odgovor na vprašanje, kdo se bo okitil z naslovom evropskega prvaka. Odločilno dirko si boste v neposrednem prenosu lahko ogledali samo na Šport TV.

Pred zadnjo postajo se je število kandidatov, ki bi lahko osvojili naslov, močno skrčilo. V igri za laskavi naziv tako zdaj bržčas ostajata zgolj Danec Leon Madsen in Poljak Janusz Kołodziej. Pred zadnjo dirko prvi za drugim zaostaja zgolj za točko.

Omenjena dva dirkača sta v letošnji sezoni SEC nedvomno pokazala največ. Madsen je zmagal na uvodni preizkušnji v poljskem Rybniku, Kołodziej pa je bil najboljši v nemškem Gustrowu in poljskem Lodžu. Pred zadnjo preizkušnjo lahko kljub točkovni prednosti Poljaka v vlogo favorita brez zadržkov postavimo Danca.

Madsen je namreč eden izmed bolj izkušenih in najbolj uspešnih dirkačev v seriji. Med drugim je tako naslov prvaka osvojil že leta 2018. V skupnem seštevku pa se lahko pohvali tudi s štirimi zaporednimi uvrstitvami na zmagovalni oder.

34-letnik je bil sicer po zadnji preizkušnji, ki jo je končal na tretjem mestu, nekoliko razočaran. “Šlo mi je zelo dobro. Mislil sem, da bo to moj večer, a v finalni vožnji smo z izborom štartne pozicije brcnili v temo. Za mano je težka dirka. Tekmeci so pogosto menjavali linije. Kljub temu v prvenstvu za vodilnim zaostajam le za eno točko. V Paradubicah še vedno lahko osvojim naslov.”

Poleg boja za naslov prvaka se nam na Češkem obeta še en poljsko danski dvoboj. V borbi za tretje mesto trenutno bolje kaže Patryku Dudku, ki ima pred Mikkelom Michelsenom štiri točke prednosti.

Evropska serija: Pardubice, Češka, v petek ob 18.55 na Š1!

1

Kapun pred Večnim derbijem: Tekma sezone za Olimpijo in Maribor, možnosti so 50:50 (VIDEO)...Več