single
[2]
9638

Fifa potrdila: Real in Atletico brez nakupov

Avtor: Rok Grilec
8. 9. 2016, 22.13

Mednarodna nogometna zveza (Fifa) je zaradi nepravilnosti pri podpisovanju pogodb z mladoletnimi igralci potrdila prepoved podpisov pogodb z nogometaši v naslednjih dveh prestopnih rokih za španska velikana Real in Atletico Madrid; finalista prejšnje sezone lige prvakov se tako ne bosta mogla okrepiti do januarja 2018.

Pritožbena komisija Fife je zavrnila pritožbi Reala in Atletica, ki morata tako plačati še po 360.000 (Real) in 900.000 (Atletico) švicarskih frankov. Oba kluba sta bila sicer kaznovana že januarja letos, vendar so izvajanje kazni zadržali do končne pravne odločitve. Če kluba na Casu ne bosta uspešna, v prestopnih rokih januarja 2017 ter julija in avgusta 2017 ne bosta mogla nakupovati.

Po sedanjih nogometnih pravilih nogometaši do osemnajstega leta starosti ne morejo oditi v klube druge države, razen v omejenem obsegu in s dovoljenjem posebne komisije Fife. Kluba sta pravila kršila, je ugotovila Fifa.

Nogometaši madridskega Reala so 28. maja v finalu lige prvakov v Milanu po streljanju enajstmetrovk premagali Atletico slovenskega vratarja Jana Oblaka s 5:3. V rednem delu in po podaljšku se je tekma končala z 1:1.

 

 

Foto: Šport TV

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: Je bilo res potrebno? Napadalec Maribora zlomil roko vratarju Celja...Več

2

Tanrıvermiş po porazu: “Zaslužili smo si vsaj remi, liga se je šele začela” (VIDEO)...Več

3

Grofi s preobratom utišali Ljudski vrt, sezono odprli z zmago (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

URADNO: Delius si mane roke, zmajev dragulj za rekordno odškodnino zapušča Ljubljano (VIDEO)...Več

2

Slovenke nadoknadile zaostanek 24 točk, a ostale praznik rok (VIDEO)...Več

3

Zgodovinski uspeh, norija v garderobi in “Marjanca” (VIDEO)...Več