[3]
94138

FENOMENALNO: Omiću in Prepeliču se je utrgalo, slednji porušil rekord španske lige

5. 1. 2020, 18.17

Joventut je v zadnjem prvenstvenem krogu premagal Murcio z rezultatom 104:93. Junaka tekme sta bila Alen Omić(27 točk in 7 skokov) in Klemen Prepelič (31 točk). Slednji je tudi porušil primat lige.

Joventut je naposled le prekinil serijo štirih porazov in prišel do zmage, s katero še ohranja upanje na uvrstitev v španski kraljevi pokal. Ob izjemni predstavi Alena Omića gre poudariti predvsem dosežek Klemena Prepeliča.

Dosegel je 31 točk, a uspelo mu je še več. Do tega izkupička je prišel v rekordnem času, po odigranih 20 minutah in 34 sekundah.

Prejšnji primat je v rokah imel Thomas Heurtel. Na lanskoletni tekmi Barcelone in Joventuta je dosegel 30 točk v 20 minutah in 27 sekundah.

1

Razdrh: “Zadnji strel Olimpije ali slavje Celja, to bo spektakel!” (VIDEO)...Več

2

Studio Šport TV: “Pokal premešal karte, Rogaška ima realne možnosti za naslov” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več