[3]
225105

Favorizirani Zmaji v hramu slovenske košarke s prvo žogico za polfinale

7. 5. 2024, 10.43

V torkovem večeru bomo na naši televiziji pospremili drugo četrtfinalno tekmo košarkarskega prvenstva med Cedevito Olimpijo in Šentjurjem. Zmaji, ki so glavni favoriti za naslov v Ligi Nova KBM, si lahko z zmago zagotovijo polfinale. Dvoboj si boste lahko ob 20.25 ogledali na prvem programu.

Na prvi tekmi četrtfinala v Šentjuru so aktualni prvaki prišli do zmage z 78:108, najboljši strelec gostujoče ekipe je bil Zoran Dragić (20). Ljubljančani so imeli tudi več razpoloženih košarkarjev v napadu, saj jih je kar šest vknjižilo dvomestno število točk.

Varovanci Petra Markovinoviča so visoko zaostali že v prvi četrtini, v nadaljevanju pa niso uspeli ujeti Ljubljančanov, več kot polovico točk sta dosegla Nejc Zupan (21) in Abayomi Musliudeen Iyiola (19).

“Košarkarji Šentjurja so bili na prvi tekmi motivirani in sproščeni, kar se je videlo v njihovi igri v napadu. Mi smo bili dovolj zbrani, da smo tekmo pripeljali v našo korist do konca. Na drugi tekmi v Tivoliju bosta ključ do zmage motivacija in zbranost,” je za spletno stran Košarkarske zveze Slovenije pred drugo tekmo v seriji dejal ljubljanski strateg Zoran Martić.

“Igralci Cedevite Olimpije so na prvi tekmi pokazali svoje individualne sposobnosti. Mi moramo v drugo tekmo vstopiti bolj samozavestno in odločno,” je dodal trener Šentjurja Peter Markovinovič, ki se zaveda, da lahko njegove varovance proti Zmajem “reši” le popolna tekma z ogromno mero sreče.

Liga Nova KBM, druga tekma četrtfinala, Cedevita Olimpija – Šentjur, 20.25 na Šport TV 1.