[13]
120640

Fak deveti na Češkem

6. 3. 2021, 17.45

Biatlonci so se v Novem Mestu na Češkem pomerili v sprintu za svetovni pokal. Prve zmage v karieri se je veselil Francoz Simon Desthieux, ki je za 2,4 sekunde ugnal Šveda Sebastiana Samuelssona in za 4,4 Nemca Arnda Peifferja. Vsi trije so zadeli vseh 10 tarč.

Med Slovenci je bil na Moravskem s strelsko ničlo najboljši Jakov Fak na devetem mestu. Rok Tršan je bil 52., Miha Dovžan z enim kazenskim krogom 55., Klemen Bauer pa z dvema 69., s čimer je ostal tudi brez nastopa na nedeljskem zasledovanju.

Junak svetovnega prvenstva na Pokljuki Norvežan Sturla Hom Laegreid je z enim zgrešenim strelom osvojil četrto mesto, v skupnem seštevku svetovnega pokala pa je zaostanek za rojakom Johannesom Thingnesom Boejem, ki je danes osvojil 11. mesto, zmanjšal na 19 točk.

Na še kakšno točko Laegreid računa tudi v nedeljo, saj bo imel na startu dirke skoraj pol minute prednosti pred rojakom, ki je bil danes na strelišču nenatančen trikrat. Fak je v skupnem seštevku 11.

Glede na četrto mesto v petkovi štafeti so v slovenskem taboru pričakovali še odtenek več. Zadovoljen je bil zato lahko le Fak. “Glede strelskega dela je bilo odlično. Ne bi moglo biti bolje. Je pa problem, da se v teku nisem najbolje počutil. Poskusil sem enakomerno razporediti moč, da bi imel še v zadnjem krogu dovolj hitrosti. To mi je nekako ratalo, bi pa moral biti hitrejši za boljši rezultat. Ta ni tako daleč, a vseeno bi moral teči kakšnih 15 sekund hitreje. Pričakujem, da bo jutri zanimiva tekma, da bo težko. Poskušal bom napadati višje uvrstitve, zadeti vse strele in se s tem prebiti naprej,” se je že v nedeljo ozrl Fak.

1

Matej Mavrič Rožič za Šport TV: ”V Šeškovih očeh vidim željo po dokazovanju”...Več

2

Bayern našel novo hrvaško zvezdo: Devetnajstletnik za zadetek potreboval le štiri minute (VIDEO)...Več