single
[8]
283500

Evropska prvakinja zaradi kršenja dopinških pravil začasno suspendirana

Avtor: Blaž Magdič
30. 3. 2026, 12.55

Francoska atletinja Auriana Lazraq-Khlass je prejela začasno prepoved nastopanja, potem ko je kršila dopinška pravila, je v izjavi za javnost sporočila Enota za integriteto atletike (AIU). Šestindvajsetletnice namreč v 12-mesečnem obdobju trikrat niso mogli nenapovedano testirati zunaj tekmovanj, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

Lazraq-Khlass je na zadnjem evropskem prvenstvu leta 2024 prejela srebrno kolajno v sedmeroboju, v zadnjem obdobju pa je imela veliko težav s poškodbami in ni nastopila na lanskem SP v Tokiu.

Enota za integriteto ob razkritju začasnega suspenza ni razkrila, katerih pravil se 26-letnica ni držala. Med njih spadajo natančno in pravočasno sporočanje lokacij za morebitne nenapovedane teste ter neupravičene odsotnosti z registriranih lokacij za testiranja. Tri kršitve v 12 mesecih pomenijo začasno prepoved.

Lazraq-Khlass bi ob potrditvi lahko prejela dveletno kazen, lahko pa se pritoži na Mednarodno športno razsodišče.

 

Foto: JustPictures.ch/Sven Beyrich via Guliver
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

“Hišna” strokovnjaka napovedujeta derbi za Evropo: Koper blesti, pred Olimpijo pa Dan D!...Več

2

Gajserjevo sodelovanje z Rossijem pomemben faktor pri promociji MXGP (VIDEO)...Več

3

Cvijanović: “Soudani tekme rešuje z neverjetno željo, morda lahko del vsega tega odstopi Tettehu” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Bessone: “V napadu nam je zmanjkalo kakovosti, to je bila razlika med nami in Celjem” (VIDEO)...Več

2

Mario Kvesić eksluzivno za Šport TV: “Tudi v prihodnji sezoni ostajam v Celju!” (VIDEO)...Več

3

Gajser po težki nedelji: “Želim biti višje, dal sem vse od sebe, osvojil točke in gledam naprej”...Več