[3]
90287

Eurocup: Zmaji na gostovanje v Carigrad

5. 11. 2019, 09.59

Košarkarji Cedevite Olimpije bodo v sredo ob 18.15 v Carigradu z obračunom šestega kola Evropskega pokala proti Darušafaki odprli drugo polovico skupinskega dela evropske sezone.

Cedevita Olimpija je pred novo težko nalogo. Niz gostujočih tekem bodo v sredo ob 18.15 po slovenskem času nadaljevali v Carigradu, kjer se bodo na dvoboju šestega kola 7Days EuroCupa pomerili z Darušafako, in skušali zabeležiti prvo evropsko zmago v tej sezoni.

Turška Darušafaka ima po petih odigranih tekmah na svojem računu tri zmage in dva poraza. Zadnjega so turški košarkarji doživeli prav v petem kolu proti Unicsu iz Kazana, ki je v Volkswagen Areni slavil tesno zmago z 79:77. Eno izmed zmag so košarkarji Darušafake zabeležili tudi proti Cedeviti Olimpiji, v Stožicah je bilo 2. oktobra 79:73 za goste iz Carigrada. Najboljši strelec v vrstah Darušafake je bil takrat Bonzie Colson, ki je dosegel 16 točk in zbral še osem skokov, prav ameriški košarkar, ki v tej sezoni v povprečju dosega 13,2 točki in 6,2 skoka, pa skupaj z Jonathanom Hamiltonom, ki v povprečju beleži 11,8 točke in 9,2 skoka, velja za najbolj učinkovitega košarkarja turškega moštva.

Ljubljanski Zmaji so pred začetkom druge polovice skupinskega v nezavidljivem položaju, saj na uvodnih petih tekmah niso uspeli zabeležiti zmage, preboj med najboljših 16 moštev Evropskega pokala pa je z vsakim porazom bolj oddaljen. Minuli teden so Ljubljančani v Badaloni visoko izgubili proti Joventutu (81:101), slabo popotnico za sredino tekmo pa imajo izbranci glavnega trenerja Slavena Rimca tudi iz petega kola Lige ABA, ko so na gostovanju v Baru proti Mornarju klonili s 70:77.

Če želijo košarkarji Cedevite Olimpije ohraniti upanje za preboj v drugi del 7Days EuroCupa, v sredo v Turčiji nujno potrebujejo zmago, saj za četrtim mestom v skupini, ki še vodi v nadaljnje tekmovanje, pred začetkom šestega kola zaostajajo za tri zmage. Na četrtem mestu je trenutno Germani Brescia, ki v Stožice prihaja v torek, 19. novembra.

IZJAVI PRED TEKMO:

Slaven Rimac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
»Vsaka tekma v 7Days EuroCupu je za nas pomembna, sploh, če imamo v mislih dejstvo, da imamo tudi v tem tekmovanju neka pričakovanja. Brez oziranja na dosedanje poraze, moramo obračun z Darušafako vzeti resno, in prikazati boljšo predstavo, kot na zadnjih dveh tekmah. Na dvoboju z Mornarjem v Baru smo znova neko obdobje odigrali zelo dobro, nato pa je zopet sledil padec v igri. To moramo vsekakor popraviti. Darušafaka bo v sredo na domačem parketu zagotovo zelo motivirana, saj je tekma za turške košarkarje pomembna v boju za uvrstitev v drugi del tekmovanja. Tudi nam je tekma pomembna, enostavno zato, da ostanemo pri življenju v Evropskem pokalu. Motiv pred tekmo zagotovo ne bo pod vprašajem, bolj bo pomembna kvaliteta tega, kar bomo pokazali na parketu, a fantom in celotni ekipi povsem zaupam.«

Marko Simonović, igralec KK Cedevita Olimpija:
»Pred nami je težka tekma. Darušafaka je kvalitetna ekipa in v tej sezoni igra odlično, predvsem na domačem parketu. Igro, ki jo na večini tekem kažemo v prvem polčasu, moramo prenesti na večje število minut, natančneje tudi na drugi polčas. Kontinuiteto moramo držati tekom celotnih obračunov z našimi tekmeci, rezultat pa bo nato prišel sam od sebe. Vidi se, da imamo znotraj moštva kvaliteto, s katero lahko igramo dobro, toda enostavno se v drugem polčasu zaradi pomanjkanja izkušenj in tudi neuigranosti, preprosto ustavimo. Vseh 40 minut moramo odigrati maksimalno osredotočeno in verjamem, da bo na koncu tudi rezultat dober.«

Dvoboj si na Š1 v sredo oglejte od 18.10 dalje. Vabljeni v družbo prvakov.

Vir: Cedevita Olimpija