123005

EuroCup: Monaco in Bologna v petek po finale

Avtor: Šport TV
8. 4. 2021, 14.20

V košarkarskem tekmovanju EuroCupu so ta teden na sporedu polfinalni obračuni. Na prvi torkovi tekmi je Herbalife Gran Canaria pri AS Monacu izgubila z 82-77, v drugem dvoboju, ki ga mnogi vidijo kot finale pred finalom, pa je Virtus Segafredo Bologna z 80-76 premagala UNICS Kazan. Junak tekme je bil Miloš Teodosić. Prva finalista bi bila lahko znana že v petek.

Herbalife Gran Canaria – Monaco Š1 19.55

AS Monaco se je po zmagi nad Budućnostjo iz Podgorice v četrtfinalu prvič v zgodovini kluba uvrstil med najboljša štiri moštva Evropskega pokala. V polfinalu je njihov nasprotnik Gran Canaria. Na prvem obračunu, ki je bil odigran v torek, so bili varovanci Zvezdana Mitrovića s 82-77 boljši od Špancev. Najboljši strelec domačih je bil Rob Gray s 25 točkami, 12 jih je dodal še Mathias Lessort, po 11 pa J.J. O’Brien in Dee Bost.

V petek bo na sporedu povratni obračun. Gran Canaria bi z zmago še ohranila možnosti za napredovanje v finale, kjer je nazadnje igrala leta 2015. V primeru poraza pa bi košarkarji Monaca postali druga ekipa iz francoske lige, ki bi se uvrstila v finale tega evropskega tekmovanja. To je pred njimi uspelo le Strasbourgu.

UNICS Kazan – Virtus Segafredo Bologna Š1 17.55

V drugem paru si nasproti stojita Virtus Segafredo Bologna in UNICS Kazan. Prva medsebojna tekma je bila izjemno izenačena. Gostje so 7 minut pred koncem vodili s tremi točkami prednosti, a je izjemnemu Milošu Teodosiću rezultat uspelo obrniti. 11 od svojih 27 točk je dosegel v zadnjih 6 minutah tekme ter dodal še nekaj ključnih asistenc. Italijani so na koncu slavila z 80-76.

“Danes smo porabili veliko energije. Zdaj v polfinalni seriji vodimo z 1-0, a potrebujemo še eno zmago. Do naslednjega obračuna imamo tri dni. Moramo se spočiti in osredotočiti na še eno težko tekmo, ki nas čaka v Rusiji,” je po tekmi povedal srbski košarkar.

Varovanci Saše Đorđevića si lahko torej s petkovo zmago zagotovijo napredovanje v finale EuroCupa. To bi bila hkrati njihova 21. zaporedna zmaga v tem tekmovanju, kar ni uspelo še nobenemu klubu v zgodovini. Trenutno so po nizu neporaženosti (20 zmag) izenačeni z Lokomotivom Kubanom. Košarkarjem ruskega moštva je ta dosežek uspel v sezoni 2017/2018.

1

2

Sezona mučenja se nadaljuje: Ajax v izdihljajih tekme do težko prigarane točke (VIDEO)...Več

3

Matko za Šport TV: Pokazal sem, da lahko tudi po poškodbi ohranim formo (VIDEO)...Več