[9]
155049

Espargaro s prvega startnega mesta na VN Argentine

3. 4. 2022, 08.57

Španec Aleix Espargaro (Aprilia Racing) bo dirko svetovnega prvenstva v motociklizmu za veliko nagrado Argentine v Termasa de Río Hondi začel s prvega startnega mesta v elitnem razredu motoGP. V kvalifikacijah sta si prvo vrsto zagotovila še njegov rojak Jorge Martin (Ducati-Pramac, +0,51) in Italijan Luca Marini (Ducati, +0,431).

Svetovni prvak Fabio Quartararo iz Francije (Yamaha) je bil šesti z več kot pol sekunde zaostanka (+0,593) in bo dirko začel iz druge vrste. Italijan Francesco Bagnaia, svetovni podprvak lani, je bil z Ducatijem šele 14.

V razredu moto2 si je prvi “pole position” zagotovil 16-lenti Španec Fermin Aldeguer in s tem postal najmlajši v zgodovini SP, ki mu je to uspelo. Augusto Fernandez je na drugem mestu zaostal 0,150 sekunde. V najšibkejšem razredu moto je bil v kvalifikacijah drugič v karieri najhitrejši Španec Sergio Garcia.

Uvodni trening je bil vseh razredih prestavljen za en dan, ker so imela letala s ključno opremo za dirko zaradi ruske invazije na Ukrajino zamudo. Veliko tovornih letal za motoGP namreč upravljajo ruska podjetja, zdaj pa imajo zaradi vojne številne prepovedi.

Dirka se je v Argentino vrnila prvič po letu 2019, saj so VN leta 2020 in 2021 odpovedali zaradi koronske pandemije.