[1175]
216550

Eržen in Peterlin z DP na velodromu s štirimi naslovi

5. 2. 2024, 10.53

Minuli konec tedna je v Novem mestu potekalo državno prvenstvo v dirkališčnem kolesarstvu oziroma na velodromu. Žak Eržen in Nejc Peterlin sta se veselila štirih naslovov državnega prvaka.

Osemnajstletni Eržen je na velodromu v Češči vasi med posamezniki osvojil naslove v dirki na točke, omniumu ter dirki na končni cilj, skupaj z leto mlajšim Peterlinom pa je slavil še v disciplini madison. Ob tem je osvojil še bron na dirki na izpadanje.

Tam je bil najboljši Peterlin, ki je z ekipo Adrie Mobila slavil še v ekipnem sprintu skupaj s Tilnom Finkštom in Anžetom Skokom ter v posamičnem sprintu, kjer je ugnal Eduarda Žalarja. Skupaj je Peterlin na DP osvojil sedem kolajn, ob štirih zlatih še eno srebrno in dve bronasti kolajni.

V obeh posamičnih vožnjah na čas je bil zlat Natan Gregorčič, slavil je na 1000 in 4000 m. Ekipno je na štirikilometrski razdalji slavila zasedba Kranja v postavi Matic Žumer, Mihael Štajnar, Jaka Marolt in Maj Flajs.

Prave konkurence med ženskami ni bilo. Organizatorji so izpeljali štiri članske preizkušnje, v vseh je slavila Neža Zupanič pred Majo Perpar. Le v dirki na točke se jima je kot tretja predstavnica pridružila Katarina Jančič in zasedla tretje mesto.