single
[2]
38021

Enajstmetrovke? Obetajo se teniške spremembe

Avtor: Marko Premrl
6. 5. 2017, 19.27

Analize streljanja 11-metrovk so pokazale, da v 60 % primerov zmaga ekipa, ki je prva na vrsti. Gre za psihično komponento, ki bi jo radi pri Uefi vsaj delno izničili.

Eden od predlogov se nanaša na pravila pri tenisu, natančneje pri tie-breaku. Po novem predlogu naj se ne bi streljalo več najstrožje kazni po sistemu A-B-A-B …, temveč A-BB-AA-BB-AA-B. V kolikor zmagovalec ne bi bil odločen, bi se nadaljevalo AB-BA-AB.

Analitiki pravijo, da ima namreč ekipa, ki prva strelja in v kolikor doseže gol, precejšnjo prednost, saj si nasprotniki ne smejo privoščiti napake. Po novem sistemu ne bi bilo tolikšnih psihičnih pritiskov, pogoji za obe ekipi bi bili bolj enakovredni.

Težko je verjeti, da bi predlog bil uresničen že v prihodnji sezoni, morda pa ga bomo videli na svetovnem prvenstvu v Rusiji leta 2018.

 

Foto: Šport TV

Zadnje video vsebine

1

Arnol potegnil črto pod uspešno sezono: “Naš način igre je tisti, ki je naredil razliko” (VIDEO)...Več

2

Bessone kljub klavrni sezoni ostaja optimističen za prihodnost: “Olimpijo bomo vrnili na vrh” (VIDEO)...Več

3

Konec izigravanja pravila U21, Mijatović za Šport TV: ”Če bi slovenski klubi vzgajali mlade igralce, do tega ne bi prihajalo” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

To ni Prva liga Telemach: Riera po le nekaj mesecih zapušča Eintracht...Več

2

Vitor Campelos: “Naslov prvaka več kot zaslužen, zdaj ciljamo na ligo prvakov!”...Več

3

Olimpija ostaja brez kapetana Doffa: “Ta klub bo vedno v mojem srcu”...Več