[3]
133807

Ekipa ZDA druga polfinalistka, Španijo strla v drugem polčasu

3. 8. 2021, 09.08

Moška košarkarska reprezentanca ZDA je v drugem današnjem četrtfinalu olimpijskih iger v Tokiu z 91:85 (19:21, 43:43, 69:63) premagala Španijo in je za Slovenijo postala druga polfinalistka turnirja v dvorani Saitama. Američani so si zmago zagotovili v drugem polčasu, potem ko sta bili ekipi izenačeni prvih 20 minut.

Španci so prvim favoritom za zlato olimpijsko odličje v prvem polčasu povzročili obilico težav. Po prvi četrtini so ob slabšem metu Američanov vodili za dve točki, v začetku druge četrtine pa pobegnili kar na +11.

To je predramilo Američane, ki so na krilih prvega svojega zvezdnika Kevina Duranta do konca polčasa izid z bolj agresivno igro na obeh koncih igrišča poravnali.

V uvodu drugega polčasa so Američani nadaljevali z naletom in ob več kot 50-odstotnem metu za tri točke hitro prišli do vodstva z dvomestnim številom točk, največ +15. A Španci se niso predali in pred zadnjimi 10 minutami zaostanek zmanjšali na šest točk.

Kaj več kot to pa jim ni uspelo. V zadnjem delu so Američani držali varno prednost in se kot drugi uvrstili v polfinale. Na drugi strani žreba od Slovenije se bodo pomerili z zmagovalcem v dvoboju med Avstralijo in Argentino.

Prvi strelec ZDA je bil z 29 točkami Kevin Durant, medtem ko je med Španci z borbenimi 38 točkami blestel Ricky Rubio.