[5]
90979

EHF: Velenjčani s petimi zadetki prednosti na gostovanje v Skopje

16. 11. 2019, 22.17

Rokometaši velenjskega Gorenja so na današnji prvi tekmi 3. kroga evropskega pokala EHF na domačem igrišču premagali makedonski Metalurg iz Skopja s 24:19 (10:11). Povratna tekma bo 24. novembra v Skopju.

Velenjčani so dosegli načrtovano zmago in so na lepi poti, da se prebijejo v skupinski del drugega najmočnejšega evropskega tekmovanja. Povratno tekmo bodo začeli s petimi goli prednosti, navkljub lepi zalogi v golih pa se letošnji slovenski pokalni zmagovalci zavedajo, da jih čez teden dni v skopski prestolnici čaka izjemno zahtevna naloga.

Ose so bile večji del prvega polčasa v podrejenem položaju, največji primanjkljaj pa so si priigrale v 24. minuti, ko so zaostale za tri gole (7:10).

Izbranci domačega trenerja Zorana Jovičića so v končnici prvega polčasa vendarle strnili svoje vrste in se na veliki odmor podali z golom zaostanka (10:11), v drugem pa zaigrali veliko bolje.

V 36. minuti je Matic Verdinek poskrbel za prvo vodstvo na tekmi (13:12), v nadaljevanju pa so bili Velenjčani vse bolj drzni in udarni. V 42. minuti so povedli za tri gole (16:13), njihovega naleta pa ni zaustavila niti minuta odmora skopske ekipe, tako da so v 46. minuti povedli za šest golov (19:13).

Velenjčani so se nato malce sprostili in tekmecem dovoli, da so se približali na štiri gole (15:19), v prelomnih trenutkih dvoboja pa vendarle zaigrali zrelo in slavili za pet golov.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Aleks Kavčič, ki je dosegel sedem golov, enega manj je prispeval Matic Verdinek.