19219

EBEL: Zmaji skoraj zrežirali preobrat

Avtor: Rok Grilec
19. 10. 2014, 20.29

Hokejisti Telemacha Olimpije so v tekmi 12. kroga lige Ebel na gostovanju v Gradcu izgubili z ekipo Graz 99ers s 4:5 (0:2, 1:2, 3:1).

Dvorana Liebenau, gledalcev 2000, sodniki: Dremelj (Slovenija), Widmann (glavna), Hofstätter (oba Avstrija), Hribar (Slovenija).Strelci: 1:0 Latendresse (Moderer, 13.), 2:0 Jyrkkio (Latendresse, Bastiansen, 14.), 3:0 Kelly (Pinter, Ganahl, 32.), 3:1 Bishop (Zanoški, Logar, 34.), 4:1 Lassen (Unterweger, Pinter, 40.), 5:1 Scofield (Jekimovs, Zagrapan, 42.), 5:2 Bishop (Zanoški, Leber, 44.), 5:3 Planko (Zanoški, Bishop, 48.), 5:4 Koblar (Pešut, Koren, 51.).Kazenske minute: Graz 99ers 8, Telemach Olimpija 6 + 10.

Ljubljanski hokejisti so po slabi domači predstavi, ko so proti eni najboljših ekip lige Linzu izgubili z 1:8, tokrat odšli na gostovanje h klubu, kjer je pomočnik trenerja nekdanji strateg zmajev Ivo Jan, v kadrovsko spremenjeni podobi. Zaradi poškodb in bolezni so manjkali Igor Cvetek, Miha Pesjak, Ivan Šijan in vratar Andy Chiodo (branil je Aleš Sila), zato pa sta z novimi soigralci že bili novi pridobitvi, povratnik Andrej Hebar ter novinec Tom Zanoški. A čeprav so začetni zaostanek na koncu skoraj izničili, so tudi na novem gostovanju ostali brez prvih točk v sezoni s tujih ledenih ploskev.

Olimpija je začela disciplinirano, podobno kot na tekmi s Salzburgom. Domači niso imeli pričakovane premoči in pritiska, v sedmi minuti po prodoru Aljaža Uduča pa je domači vratar Danny Sabourin plošček ujel. Sledil pa je hladen tuš za goste, ko so domači povedli po njihovi napaki pred vrati, po prekršku pa so nato že po devetih sekundah izkoristili igralca več za 2:0.

Za tretji gol Gradca so domači hokejisti poskrbeli s strelom z modre črte, zmaji so nato ujeli priključek z zadetkom Hunterja Bishopa, toda še pred koncem druge tretjine je bilo, znova po strelu z modre črte z leve strani, na semaforju že 4:1.

Na začetku zadnjega dela so domači povedli s 5:1 in takrat bržčas že pomislili, da je tekma dobljena. Gostje pa se niso predali, Bishop je še z enim golom dal krila soigralcem. David Planko je znižal na 3:5, Gregor Koblar že na 4:5 , ko pa je zmedo domačih skorajda izkoristil še Žiga Pešut, je domači trener vzel minuto odmora. V zadnjih minutah so Gradčani nekoliko lažje zadihali, ko je Koblar dobil kazen 2 + 10 minut, sledila pa je za goste sporna sodniška odločitev, ker naleta dveh igralcev na vratarja Silo sodniki niso ocenili za prekršek. Ljubljančani so do ugodnejšega izida skušali priti še brez vratarja, a je ostalo pri minimalnem porazu.

V naslednjem krogu se bodo zmaji v četrtek v domačem Tivoliju pomerili z lanskim zmagovalcem tega tekmovanja Bolzanom.

Liga EBEL, 12. kolo:

Nedelja, 19. oktober:Graz 99ers – HDD Olimpija 5:4 (2:0, 2:1, 1:3)Latendresse 13., Jyrkkiö 14., Kelly 32., Lassen 40., Schofield 42.; Bishop 34., 44., Planko 48., Koblar 51.KAC Celovec – Bolzano 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)Jacques 30., Lundmark 47.; Egger 51. VSV Beljak – Vienna Capitals 0:3 (0:3, 0:0, 0:0)Schlacher 9., Watkins 11., Naglich 20.Red Bull Salzburg – Sapa Fehervar 4:6 (1:1, 1:3, 2:2)Duncan 3., 45., Milam 35., Latusa 60.; Sarauer 7., 32., Boivin 21., Lovecchio 27., Orban 47., Kovacs 55.Black Wings Linz  – Orli Znojmo 6:3 (1:2, 3:1, 2:0)Hofer 3., 24., Ulmer 21., 32., Lukas 48., Dorion 50.; Cip 3., Rehus 5., Rosa 33.Innsbruck – Dornbirn 3:2* (1:0, 1:1, 0:1)Ross 15., Mössmer 39., Valdix 65.; Desbiens 25., D’Alvise 48.