19045

EBEL: V Szekesfehervarju ukrotili Buldoge

Avtor: Rok Grilec
10. 10. 2014, 21.39

V zadnji tekmi devetega kola EBEL je Alba 19 doma s 4:3 premagala Dornbirn. Hokejisti Telemacha Olimpije pa so morali že v petek po izenačenem dvoboju priznati premoč VSV-ju, Orli so slavili s 3:2.

Beljak – Mestna dvorana, gledalcev 2900, sodniki: Erd (Avstrija), Gebei (Madžarska, oba glavna), Johnston (Avstrija), Nemeth (Madžarska)Strelci: 1:0 Unterluggauer (Krog, Fortier, 18.), 2:0 Lammers (42.), 2:1 Ropret (Sotlar, Hočevar, 43.), 3:1 Haydar (Krog, 53., Unterluggauer, 53.), 3:2 White (Bishop, Medvec, 60.)Kazenske minute: VSV 10, Telemach Olimpija 8.

Beljačani so v tekmo krenili zbegano in s strahom po še enem porazu, ki bi prav gotovo spodnesel trenerja, nekdanjega stratega Ljubljančanov Hannuja Järvenpääja. Gostje bi lahko v uvodnih 15 minutah, ko so bili popolni gospodarji na ledu, premoč kronali za zadetki, a ni šlo. Še najbližje uspehu sta bila Žiga Pešut v peti minuti, iz bližine je meril mimo gola, ter Tadej Snoj v deveti, ko mu je domači vratar Jean Philippe Lamourux preprečil premierni gol v ligi Ebel. Domači pa so se v igro vrnili s svojim prvim “power-playem” in z zadetkom Gerharda Unterluggauerja z natančnim strelom z modre črte, pri strelu je bil vratar gostov Andy Chiodo nemočen.

V drugem delu so gostje spet začeli bolje, Hunter Bishop je imel z igralcem več lepo priložnost in se sam znašel pred Lamoureuxom, ta pa se je spet izkazal. V 37. minuti pa je, spet z igralcem več, Matt White iz bližine streljal prek vrat.

V zadnjo tretjino so gostje krenili z igralcem več, ker je Brock McBride z naletom v glavo ob koncu druge ustavil Roka Lebra. A namesto, da bi četrto igro z igralcem več kronali z izenačenjem, je White na sredini igrišča naredil začetniško napako, podal Johnu Lammersu, ta pa je darilo izkoristil in povišal na 2:0. Upanje na ugodnejši izid je vzbudil Anže Ropret v naslednji minuti, sledila je ostra borba, domači pa so v 53. minuti še enkrat z igralcem več dosegli tretji gol.

Ljubljančani so v 58. minuti še petič imeli igralca več, prednost pa nadgradili še z izhodom vratarja. A so domači zdržali, osem desetink pred koncem pa je White sicer dosegel gol, ki pa je pomenil le lepotni popravek izida.

EBEL, 9. kolo:

Petek, 10. oktober:

VSV – Telemach Olimpija 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)KAC – Vienna Capitals 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)Jan Urbas (KAC) je nastopil v prvem napaduGraz 99ers – Orli Znojmo 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)Žige Verliča ni bilo v kadru, Jakob Raisp (oba Graz 99ers) je bil rezervni vratarBolzano Foxes – Innsbruck Haie 5:2 (3:1, 2:0, 0:1)Žiga Pance (Bolzano) je prispeval drugi gol za svojo ekipo in si prislužil eno dvominutno kazen