[5]
136582

Dvoboj prvakov in podprvakov v prvem krogu za gol dobili Trebanjci

10. 9. 2021, 20.31

Rokometaši Trimo Trebnjega so v 1. krogu lige NLB doma premagali Gorenje Velenje s 25:24.

Najboljši ekipi lanskega prvenstva sta se pomerili že v samem uvodu nove klubske sezone. Derbi je bil po pričakovanju izenačen, odločile so ga malenkosti, zmagovalec pa ni bi znan do zadnjih sekund tekme. Aktualni prvaki iz Velenja so imeli nekaj sekund pred koncem priložnost, da bi z Dolenjske odnesli točko, toda je niso izkoristili in so tako kot lani dvorano v Trebnjem zapustili sklonjenih glav.

Že v prvem polčasu sta imeli ekipi dobre in slabe trenutke. Začetek je pripadel gostiteljem, ki so prišli do dveh golov prednosti, to prednost bi lahko še povišali, a z igralcem več niso odigrali najbolje. To so gosti znali kaznovati, vratar Emir Taletovič je z golom poskrbel, da so Velenjčani pri rezultatu 6:7 prvič povedli, malo pozneje imeli tudi tri gole prednosti, a na odmor se je odšlo z izidom 14:14.

Izenačen boj se je nadaljeval v drugem delu, v katerem sta ekipi zaigrali precej bolje v obrambi. Pred zadnjimi desetimi minutami so si tri gole prednosti priigrali gostitelji, toda to ni bilo dovolj za mirno končnico. Gosti so jih hitro ujeli, izenačili na 22:22, tako da so bile zadnje minute dramatične. Gašper Horvat je domačo ekipo povedel v vodstvo s 25:23, Ibrahim Haseljić je ekspresno znižal, v zadnji minuti pa je sledila serija napak na obeh straneh.

Prvaki so imeli zadnji protinapad na tekmi, njihov najboljši strelec na tekmi Tilen Sokolič se je z levega krila znašel iz oči v oči z vratarjem Radivojem Ristanovićem, a je Črnogorec dobil medsebojni dvoboj in postal junak tekme.

Trimo bo v naslednjem krogu gostoval v Dobovi, Gorenje pa v Škofji Loki.

1

2

Sezona mučenja se nadaljuje: Ajax v izdihljajih tekme do težko prigarane točke (VIDEO)...Več