[4]
182051

Dve točki Kopitarja nista bili dovolj

22. 1. 2023, 08.34

Ekipa Nashville Predators je v severnoameriški hokejski ligi NHL doma premagala Los Angeles Kings s 5:3. Anže Kopitar je kot podajalec sodeloval pri prvih dveh uspešnih akcijah gostov. Najprej je kapetan 'kraljev' podal Seanu Durziju v 10. minuti uvodne tretjine za 1:2, nato pa za izenačenje na 2:2 Adrianu Kempeju v sedmi minuti drugega dela.

Quinton Byfield je nato goste povedel v vodstvo slabe tri minute pred koncem drugega dela igre. Kopitar je dve točki dosegel v 22 minutah in 21 sekundah na ledu, a so kralji vseeno izgubili tretjo tekmo v nizu. Tokratni tekmeci so odgovorili v tretji tretjini s tremi zaporednimi goli.

Najprej je zadel Ryan Johansen, potem drugič na tekmi Matt Duchene, končni izid pa je tri minute in 50 sekund pred koncem postavil Cole Smith. Domači so pred tem zadeli v prvi minuti tekme, ko sta v razmaku 20 sekund vratarja Jonathana Quicka (22 obramb) premagala Mikael Granlund, ki je imel potem še podajo, ter Duchene. Roman Josi je imel tri podaje za Predators, ki so zmagali tretjič na zadnjih štirih tekmah.