[1175]
38983

Dumoulin z zmago na 14. etapi še povečal prednost

20. 5. 2017, 22.41

Nizozemec Tom Dumoulin je zmagovalec 14. etape dirke po Italiji. Kolesar Sunweba je najhitreje prevozil 131 km dolgo preizkušnjo med Castellanio in vzpon na 1142 visoko Oropo in s tem še povečal svojo prednost v skupnem seštevku. Drugi je bil danes Rus Ilnur Zakarin (Katjuša-Alpecin), tretji pa Španec Mikel Landa (Sky).

Današnja etapa se je končala z vzponom prve kategorije na Oropo, ki ga je nekoliko presenetljivo dobil nosilec rožnate majice Dumoulin, ki jo je prvič oblekel po zmagi v vožnji na čas v deseti etapi. S tremi sekundami zaostanka je v cilj prišel Zakarin, Landa na tretjem mestu je zaostal devet sekund.

Tom Dumoulin

V skupnem seštevku ima 26-letni Dumoulin 2:47 minute prednosti pred drugouvrščenim Kolumbijcem Nairom Quintano (Movistar), ki je bil danes četrti (+0:14).

Slovenskih kolesarjev ni bilo med prvih deset.