[3]
223214

Košarkarji Šenčurja z visoko zmago nad Cedevito Olimpijo postali državni prvaki do 20 let (VIDEO)

15. 4. 2024, 09.29

Naslov državnih prvakov do 20 let so v letošnji sezoni osvojili košarkarji Šenčurja, ki so v nedeljskem finalu visoko slavili proti Cedeviti Olimpiji (99:68).

V finalu so se s podporo domačih navijačev proti Cedeviti Olimpiji pomerili košarkarji Šenčurja. V tekmo so stopili suvereno, prevzeli prednost in jo v zadnjih treh minutah prve četrtine povečali iz 8 na 16 točk. Visoko prednost so ohranjali do dveh minut pred koncem druge četrtine, nato pa so košarkarji Cedevite Olimpije zadeli dva zaporedna meta za tri točke in razliko zmanjšali na devet točk. Ekipi Šenčurja so se uspešno približevali vse do 22. minute tekme, ko so se približali na 5 točk razlike. Šenčurjani so nato ponovno zaigrali bolj suvereno, povišali prednost in jo ohranili do konca tekme. Z visokim rezultatom 99:68 so si priborili naslov državnih prvakov.

Najboljši strelec finala je s kar 33 doseženiim točkami postal Alen Zulić (GGD Šenčur). V isti ekipi je s 26 točkami in 13 skoki prav tako izstopal Domen Petrovič. Med Ljubljančani je s 26 točkami in 9 skoki izstopal Vukašin Todorović.