[1175]
55529

Drugo mesto Tadeja Pogačarja na dirki v Italiji

5. 4. 2018, 14.03

Člani Kontinentalne kolesarske ekipe Ljubljana Gusto Xaurum so se ta teden udeležili treh dirk v kategoriji do 23 let Italiji. Na dirkah so nastopile izbrane klubske ekipe in reprezentance z vsega sveta.

Ekipa Ljubljana Gusto Xaurum je največji uspeh dosegla v torek na dirki 57. GP Palio del Recioto (UCI 1.2U). Sestavljali so jo Tadej Pogačar, Žiga Jerman, Izidor Penko, Aljaž Prah in Matic Grošelj. Na startu je bilo 174 kolesarjev, dirka je bila po težavnosti zelo zahtevna, Tadej Pogačar pa je osvojil odlično drugo mesto.

Ekipa Ljubljana Gusto Xaurum je po besedah športnega direktorja Marka Polanca stavila na Pogačarja, ki se je izkazal že v ponedeljek na dirki Giro dell Belvedere (UCI 1.2U), kjer je dosegel osmo mesto.

Tadej Pogačar pa je po dirki povedal: »Dirka je bila zelo težka. V vseh krogih sem varčeval z energijo. Na zadnjem klancu sem napadel, a nisem mogel ujeti zmagovalca. Sem pa z drugim mestom zelo zadovoljen.

V nedeljo je ekipa Ljubljana Gusto Xaurum v sestavi Žiga Jerman, Matic Grošelj, Izidor Penko, Tilen Finkšt in Torataro Nishi nastopila na dirki Trofeo Piva (UCI 1.2U), kjer pa je prišlo do padcev in vmesne prekinitve dirke. V zaključku je bil najboljši Jerman na 29. mestu.

Vir: Ljubljana Gusto Xaurum