[3]
103760

Dragićevi začeli z zmago, Omić in poškodovani Prepelič s porazom, danes na parketu Real (video)

18. 6. 2020, 07.44

S tremi sredinimi tekmami se je začela končnica španske košarkarske lige. Prvi dan sta na parket stopili ekipi Slovencev, Joventut in Baskonia.

Otvoritveno srečanje prilagojene končnice sta odigrala Joventut in Barcelona. Katalonci so zmagali z rezultatom 96:92. Precej tesno, če vemo, da so imeli tudi že 19 točk prednosti, Joventut pa se je v zadnji minuti po dveh zaporednih trojkah približal samo na dve točki razlike.

Alen Omić je bil drugi strelec Joventuta, dosegel je 14 točk in dodal 8 skokov. Klemen Prepelič zaradi lažje poškodbe ni stopil na parket.

Precej bolje pa je šlo v večernem nastopu Zoranu Dragiću. Njegova Baskonia je brez večjih težav s 87:64 odpravila Bilbao. Dragić je zabeležil osem točk, dve z metom za dve, šest pa po dveh uspešnih trojkah.

Danes so na sporedu nove tri tekme, vse si boste lahko ogledali v živo na Š1.