[3]
91415

Dragić z Miamijem doživel četrti poraz sezone

24. 11. 2019, 10.01

Slovenski košarkar Goran Dragić je z moštvom Miami Heat v severnoameriški ligi NBA v pretekli noči doživel četrti poraz te sezone. Na gostovanju pri Philadelphia 76ers je bilo domače moštvo veliko bolj odločno in dvoboj dobilo kar s 113:86. Dragić je za Miami prispeval 18 točk.

Razigrano domače moštvo je do velikega vodstva prišlo že v prvi četrtini, razlika po slabih devetih minutah je bila kar 20 točk (26:6). Ta je nato v začetku tretje četrtine narasla že na 35 točk (73:38), ko je Josh Richardson zadel enega od svojih šestih metov za tri točke.

Takrat je bilo že jasno, da bo Miami ob 11 zmagah doživel še četrti poraz te sezone, Philadelphia, ki vse od začetka velja za enega favoritov za osvojitev naslova, pa 11. zmago ob petih porazih.

Richardson je bil prvi strelec Philadelphie, v manj kot 26 minutah igre je dosegel 32 točk. Joel Embiid jih je dosegel 23 in dodal še 11 skokov. Za Miami je bil Dragić drugi strelec za Tylerjem Herrom z 20 točkami, poleg 18 točk pa je v 31 minutah vpisal še tri skoke in eno podajo.

Le 11 točk je dosegel letošnja velika pridobitev Miamija Jimmy Butler, ki je še lani igral za Philadelphio in je bil ob začetku tekme deležen hladnega sprejema domačih navijačev.

Na devetih preostalih tekmah v ligi je odmeval predvsem dosežek Zacha Lavina, ki je ob zmagi Chicaga s 116:115 dosegel kar 49 točk. Pri tem je zadel 13 trojk, vključno z zmagovalnim metom z razdalje manj kot sekundo pred koncem.

Drugi slovenski predstavnik v ligi NBA Luka Dončić je preteklo noč počival, z Dallasom se bo na igrišče vrnil danes ob 21.30 po srednjeevropskem času, ko se bo v gosteh pomeril s Houstonom. Dragić in Miami bosta naslednjič igrala v noči na torek na gostovanju pri moštvu Charlotte Hornets.